Jaśniej niż LED

Lubicie światło? Ja lubię bardzo. Lubię słońce. Zachwyca mnie widok promieni, które przedzierają się w lesie między drzewami. Podobnie, gdy cienie z żaluzji czy firanki układają się na meblach i podłodze.Gdyby nie słońce tego by nie było.
Lubię ciepło, które ono daje. To przyjemne, które nie parzy. Dzięki, któremu wszystko kwitnie wiosną i zmienia kolory jesienią.
Uwielbiam ten błysk w ludzkich oczach. Takie światełko będące synonimem szczęścia i wdzięczności.
Lubię to słońce, które ludzie mają w sobie. I wiem, że gdy chce się takich ludzi zobaczyć, to się ich po prostu spotka.

Oni nie parzą.  Przy nich jak w słońcu, można się opalać. Wtedy dusza zmienia kolory, jest wygrzana. Oni są taką witaminą D, dawkowaną bez umiaru.
Jednak najlepszym suplementem życia jest jeszcze inne Światło. Takie, którego jeśli raz się zasmakuje to niedobory będzie odczuwać się całe życie. I przed Nim najlepiej się wygrzewać, opalać, zasypiać i dzięki Niemu się budzić.
Przy Nim i dzięki Niemu jesteśmy jedynie gwiazdami, które odbijają promienie słoneczne i dzięki Niemu świecą.
Zaćmienia? Zdarzają się. Dwa razy w życiu miałam szansę je obserwować będąc u babci na wsi. Wtedy każdy bierze w rękę co popadnie, byleby było przyciemnione, i szuka tego słońca. Sama biegłam wtedy „pod szopę” po maskę do spawania. I szukałam okiem po niebie gdzie to słońce. Gdy wychodziło, sprawiając że znowu było jak wcześniej, wszystko wracało do normy. Bez niego jest po prostu dziwnie. Ciemno. Bez Niego jest dziwnie i ciemno. Najpiękniejsze jest to, że słońce jest za darmo. Dla wszystkich, bez wyjątku. Słowem Klasyka wszystkich klasyków „słońce wschodzi dla złych i dobrych”. Ono po prostu jest. Przedziera się nie tylko przez korony drzew. Potrafi przedrzeć się przez serca.

Światło nosisz je w sobie
Światło nie zgaśnie choćbyś chciał
Światło pozwól mi choć jeden raz
Tylko jeden raz przy nim znowu ogrzać się
Światło w sobie masz
W tobie cudowny dar
Światło w sobie masz
Światło moje mieszka w Tobie
[Natalia Kukulska, Piosenka światłoczuła]

Dobrego dnia.
Takich nieprzyciemnionych oczu Wam życzę i obyście „dostali” światłem po oczach serca.
K.